Kaş Pudralama

Kaş pudralama nedir ?

Kaş Pudralama kaş gölgelendirme yani pudralama olarak da bilinen bu işlem, kişilerin zamanla oluşan dökülmeler boşluklar ya da yanlış alımlara maruz kalarak şeklini yitirmiş kaşlara yapılan doğal ve natürel bir doldurma işlemidir.
Bu işlemlerde en önemli hususlardan biri boya yani pigment renk seçimidir. Kişilerin ten ve kıl renkleri ile birebir aynı uyumu sağlamalı, İşlem sonucunda farklı tonlarda renkler ortaya çıkmamalıdır. Diğer bir önemli husus ise işlem öncesi kaş çizimidir.

kaş pudralama
kaş pudralama

Kaş çizimi kişinin yüz hatlarıyla doğru orantılıdır. Burun çevreniz, göz şekliniz ve alın bölgenizin ölçüleri doğrultusunda olması gereken çizim yapılmalı. Bu sayede kaşlarınızın doğal görünümünü bozmadan belli kalınlıkta ve uzunlukta bir çizim ortaya çıkar. Bu işlem ortalama 1 saat kadar sürer. İşlem bitiminde günlük yaşantınıza hemen dönebilir herhangi bir kızarma renkte koyulaşma ya da açılma olmaz.

Kaş gölgeleme işlemi kaşın yüzey tabakasından değerinin çok altına inmeden yapılan bir işlem olduğu için, kaşta soyulma, pullanma ya da kabuklanma gibi sizleri rahatsız edecek bir durum oluşmaz. Kaş gölgeleme sayesinde artık kaç kalemlerinden ve kaş farlarından kurtulabilir günlük yaşamınızda daha fazla zaman kazanabilirsiniz. Bu işlem sizlere özgüven artışı sağlayacağı gibi ifadenizi daha net ve daha iyi bir hale getirir.

Kaş pudralama ne kadar kalıcı ?

Kalıcı makyaja giren kaş pudralama (gölgelendirme) İşlemin kalıcılık süresi kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. İşlem sonrasındaki kullanımlara bağlı olarak da değişir. Her gün makyaj yapmak, yoğun maske kullanmak, su, deniz ve cilt bakımları gibi kaş bölgesini direk etkileyecek olan işlemler bu süreyi birazcık daraltabilir. Bunların yanı sıra kişilerin cilt tipleri de çok etkilidir. Yağlı ciltlerde daha çabuk atma görülürken kuru ciltlerde bu süre daha fazladır. Ortalama kalıcılık süresi olarak 2 ile 3 yıl arasında değişkenlik gösterir. Çok terliyor ve çok yağlı olan kişiler için 2 yıl denilebilir. Kuru yada karma ciltler 3 yıla yakın kaş gölgeleme işlemini rahatlıkla kullanabilir.

Kaş pudralama sonrası duş alınır mı ?

Kaş gölgelendirme işlemi sonrası hemen duşa girmeyi tavsiye etmiyoruz. İşlem görmüş bölge üzerinde pigmentin yani rengin daha iyi tutması, rengin oturması ve daha kalıcı hale gelmesi, hemen akıp gitmemesi için 3 gün beklemek gerekiyor. Sıcak su, soğuk su, buhar, cilt bakım ürünleri vb. herhangi bir şey 3 gün boyunca kaş ile temas etmemeli. Bu üç günlük süre zarfında kaş kendini hücresel ve dokusal olarak yenileyecek, İşlem esnasında açılmış olan gözenekler ise kapanacaktır. Su ile yıkamak ya da duşa girmek kaş üzerindeki pigmentin(boyayın) %90’ını atacağı gibi o bölgedeki tahribata da sebep olabilir. En sağlıklı süreç 3 gün boyunca vazelin sürerek dokuyu korumak ve sağlıklı bir kaş elde etmektir.

Kaş pudralama fiyatları ?

Her yıl bu fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Kullanılan malzemelere göre,merkezin konumuna göre ve uzmanım işçiliğine göre farklı fiyatlar görülmektedir. Ortalama 2 seanstan oluşan,2.seansı rötuş olan bu işlem 2023 yılı için 2.000 – 2.500 arasında değişiyor. Bazı ciltlerde çok nadir 3.seans gerekebilir. Bu gibi durumlar da fiyatlar farklılık gösterebilir.

Kaş pudralama zararları?

Cildimiz üzerinde, alın bölgesinde olan kaş kısmına yapılan pudralama(gölgeleme)işlemi; kişinin vücuduna, cildine yada kaşına herhangi bir zararı dokunmaz. İşlem sırasında doğru tekniklerin, organik pigmentlerin, bilinçli ve bilgili uzmanların, kişilere belli başlı durumlara dikkat etmesi gerektiği bilgisini vereceğinden dolayı bu işlem sonrasında hiç bir zarar görülmemektedir.

Kaş pudralama sonrası koyuluk?

Bu gibi durumlarda uzmanlarım seçeceği pigmentler(renkler)çok önemlidir. Yaptıracak olan kişilerin ten ve kıl renklerini baz alarak en doğru rengi bulmak gerekir. Renk uyumu yakalanamamışsa işlem sonrasında koyulaşma yada kaş bölgesinde fazla açık tonlara da maruz kalınabilir. Çok nadir görülen bu koyulaşma durumu, uzmanın bilgisi ve kişinin sıcak renk veya soğuk renk istemesi ile de doğru orantılıdır. Soğuk-donuk tonlar, bazen kuru ciltlerde işlemden 1 saat kadar sonra görülür ve ardından eski tonuna tekrar geri dönüş yapar. Bu süreç ise genel olarak geçici bir durumdur.

Kaş pudralama sonrasında kabuklanma?

Pudralama(gölgeleme)gibi kaş işlemleri, cihazla yapılması gerektiği gibi, cihazı doğru kullanım teknikleri doğrultusunda kaş bölgesinde işlem esnasında veya sonrasında kabuklanma-soyulma gibi problemler görülmez. Ancak işlem sonrasında 2-3 gün çıplak el ile temas edilmemeli. Yoğun kaşıma yada sürekli kaş ile oynanmamalı. Bazen bu gibi durumlar tahribata, kızarıklıklara yol açabilir. Fakat yine de kabuklanmaya sebebiyet vermez. Kişiler 2.seansa kadar kaşı dış etkenlere karşı korumalı, sağlıklı bir zaman dilini geçirmelidir.

Randevu Talep Formu

    Ziyaretçi Yorumları

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.