Kalıcı Oje

Kalıcı oje son yıllarda popüler hale gelen, tırnak bakım trendlerinden biridir. Standart ojelere göre uzun süre kullanılabilmesi, parlak ve göz alıcı görünümü kalıcı ojelerin öne çıkan yanlarındandır. Suya dayanıklı olmasıyla avantaj sağlayan oje, jel cila olarak da bilinir. Gün içinde uzun süre boyunca tırnaklarının ojeli görünmesini isteyenlerin tercih ettiği oje çeşidi, normal ojelere göre farklı bir formülasyon içerir. Uzun süreli oje deneyimi, çeşitli nedenlerden ötürü tırnak bakımı konusunda yetersiz kalanlar açısından önemlidir.

Kalıcı oje nedir?

Tırnak bakımında en çok tercih edilen kozmetik dokunuşların başında oje geliyor. Bununla birlikte, ojelerin kısa süre içinde deforme olması beraberinde yeni uygulamaları getiriyor. Kalıcı ojeler, normal ojelere göre çok daha hızlı kuruması, tırnaklarda kırılmayı önlemesi ile harika bir deneyim yaratıyor. Kalıcı ojelerin birkaç haftadan fazla dayanabilmesi ise, tırnakları her zaman bakımlı kılıyor.
Kalıcılığı yüksek oje ile normal oje arasındaki fark, oje uygulaması sonrasında UV veya LED ışıkların etkisiyle, ojenin etkinliğinin artırılmasıdır. Uygulama esnasında, oje tırnaklarda kurur. Kalıcı ojenin direnci o denli yüksektir ki, oje çıkarma için kullanılan aseton dahi ojeyi çıkarmak için yetersizdir.

Kalıcı oje nasıl yapılır?

Ojenin, tırnaklarda uzun bir süre etkili bir şekilde kalabilmesi adına, kalıcılığı yüksek oje uygulaması titiz adımlarla uygulanır. Manikür ve pedikür işlemiyle birlikte de alınabilen kalıcı oje uygulamasında, aşağıdaki adımlar takip edilir:
⦁ Tırnak bakım uygulamasında iyi sonuç almak adına, Velvas gibi profesyonel makyaj ve güzellik merkezlerini tercih etmelisiniz.
⦁ Kalıcılığı uzun oje işlemi öncesinde tırnaklar uygulamaya hazır hale getirilir. Tırnakların, işlemden önce temiz ve kuru olması gerekir. Kalıcılığı yüksek oje işlemine geçmeden önce, törpü işlemi yapılabilir.
⦁ Tırnaklara, ojenin baz katı uygulanır ardından UV veya LED ile kuruma sağlanır. İlk ve ikinci renk katı uygulanır, aynı şekilde UV veya LED lamba eşliğinde bekletilir.
⦁ Üst kat oje rengi uygulanır, bu kat ojenin parlak ve kalıcı olmasını sağlar.
Bu işlemlerin ardından tırnakların tamamen kuruması için beklemeli ve herhangi bir yere tırnaklarınızı temas ettirmemelisiniz.

Kalıcı oje zararlı mı? Normal oje ile farkları nelerdir?

Kalıcı ojeyle ilgili en çok merak edilen konuların başında, zararlı mı veya dezavantajları var mı soruları geliyor. Geleneksel oje uygulaması ile kalıcılık oranı yüksek oje arasında içerik ve uygulama bakımından çeşitli farklar bulunuyor. Geleneksel ojeler, tırnağa sürüldükten sonra havayla temas ederek kurur. Bunun ardından, oje aseton gibi yapılar yardımıyla kolayca çıkarılabilir. Geleneksel ojeler kısa ömürlüdür, dış etkilere bağlı olmak üzere normal ojeler birkaç gün içinde bozulabilir.
Jel oje veya kalıcı ojede, kuruma işlemi özel, profesyonel bir cihaz yardımıyla olur. LED veya ultraviyole ışınlar, ojenin içeriğindeki yapıların daha etkili bir şekilde kurumasını sağlar. Yeni nesil ojenin uygulamasının bir zararı bulunmamakla birlikte içeriğindeki maddelerin, alerjik reaksiyona yol açabilme ihtimaline karşı uygulama esnasında profesyonellere bilgi vermeniz önemlidir. Kalıcı oje içeriğinde yer alan jelin çıkarılmasında aseton etkili değildir. Ancak jel oje çıkarma, özel yöntemlerle yapılmaktadır. jel güçlendirmeli oje, her adımında dikkat edilmesi gereken özel bir işlemdir. Bundan dolayı profesyonel güzellik merkezlerinde yapılması gerekir.

Kalıcı ojenin ömrünü uzatmak için nelere dikkat edilir?

Tırnakların bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağlayan uygulamalardan olan oje, belli konulara özen gösterilmesi durumunda uzun süre dayanıklıdır. Ojenin uzun soluklu olması, ilk günkü parlaklığını ve göz alıcı rengini koruması adına aşağıdaki konulara dikkat etmek gerekiyor:
⦁ Kalıcılığı yüksek ojeden sonra tırnaklarınızı düzenli olarak törpüleyin
⦁ Tırnak aşındırıcı ürünlerin kullanımından azami ölçüde uzak durun
⦁ Tırnakları kazıma ve aşırı ovalamadan kaçının

Yukarıdaki konularda hassas olursanız, kalıcı oje işlemi uzun ömürlü olabilir.
Profesyonel kalıcılığı yüksek olan oje uygulaması için profesyonel hizmet: Vellas
Profesyonel bakım uygulamaları, her adımda zerafet katan birer detaydır. Vellas olarak, İstanbul’da uzun yıllardır protez tırnak, kalıcı oje, nail art, manikür-pedikür ve detox peeling alanında hizmet veriyoruz. Dört haftaya kadar etkisini koruyan ojeler sayesinde, eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Vellas kalitesiyle, tırnaklarınızda benzersiz bir görünüm yakalamak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Aşağıda yer alan randevu formunu doldurarak, kalıcılığı uzun süreli oje hizmeti veya oje fiyatları hakkında bizden bilgi alın. Sağlıklı ve bakımlı tırnaklara kavuşmak adına zaman kaybetmeyin. Şuradan Ayak kalıcı oje modelleri görüntüleyebilirsiniz.

Randevu Talep Formu

  ETİKETLER:
  Ziyaretçi Yorumları (1)
  1. Nilda dedi ki:

   Güçlendirme ve kalıcı oje uygulaması yapılıyor bana. Merve Hanım, işini iyi bilen ve uygulayan, her zaman size uygun olan yeni önerilerle gelen biri. Tırnakları uzayamayan ve sürekli kağıt gibi yırtılan biriydim, artık uzun ve güzel görünen, bakımlı tırnaklarım var. Her zaman mutlu bir şekilde ayrılmamı sağlıyor. Ekip olarak çok güler yüzlü, misafirperver ve ilgililer.
   Covid şartlarında olduğumuz düşünülürse, hijyen kurallarının uygulandığı, temiz bir ortam. Her koşul gözönüne alındığında, gönül rahatlığıyla gelebileceginiz bir yer.