Protez Tırnak

Protez tırnak nedir?

Bakımlı tırnaklar, kendinizi iyi hissetmeniz için en önemli detaylardan. Zaman içinde deforme olabilen ve kırılabilen tırnaklar, gün içerisinde motivasyonu kırıcı etki yapabiliyor. Gündelik yaşam içinde zarar gören tırnaklarla mücadele etmekten yorulduysanız, sizin için en iyi seçenek protez tırnak. Tırnakların sürekli olarak ilgilenilmesi gereken oje bakımından sizi kurtaran protez tırnaklar, 21 güne kadar o ilk günkü ferahlığı ve ışıltıyı taşımaktadır. Tırnaklarını uzatmak ya da özel bir şekil vermek isteyenler için, tırnaklara ek olarak jel gibi malzemeler kullanılarak yapılan özel bir konsept olan bu uygulama, bakımlı kişilerin tercih ettiği, iddialı bir görünüm ortaya çıkaran kaliteli bir uygulamadır.

Neden tercih etmelisiniz?

Protez tırnaklar, yalnızca kozmetik amaçlı kullanılan bir uygulama değildir. Bu uygulamayı, tırnaklarında çeşitli sağlık sorunları olanlar da yaptırmaktadır. Tırnağınızdaki birçok sorunu ortadan kaldırabilecek uygulamanın yaptırılma nedenleri arasında, aşağıdaki nedenler yer almaktadır:

 • Tırnak yeme
 • Tırnakların geç uzaması
 • Tırnak kırılması

Gördüğünüz üzere, birçok farklı tırnak sorunu için de tercih edilebilen tırnak uygulaması, diğer tırnak uygulamaları gibi, günlük kullanım içerisinde herhangi bir düşme korkusu uyandırmadan, uzun süreli ve keyifli bir kullanım sunmaktadır. El bakımını doğrudan ilgilendiren tırnak bakımı, protez tırnaklar ile etkili bir şekilde tercih edildiği takdirde, kendinize olan özgüveniniz de artacaktır.

Jel protez tırnak modelleri

Nasıl kullanılır?

Uygulama yapıldıktan sonra, günlük yaşam içinde belli konulara dikkat etmeniz, tırnağınızın zarar görmeden, uzun süre kullanılmasına katkı sağlayabilir. İşlemin ardından, oje konusunda dilediğiniz rengi tercih edebilir, tırnaklarınızın uzunluğunu dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Ojeleri çıkarma aşamasında ise, tırnaklarınızın zarar görmemesi için aseton içermeyen oje çıkarıcıları kullanmanız önemlidir. Unutmamalısınız ki, tırnaklarınızın zarar görmemesi için, minimum düzeyde kimyasal madde teması söz konusu olmalıdır. İşlemin ardından, bulaşık yıkarken eldiven kullanmaya özen göstermelisiniz.  El ya da düz yıkama için kullandığınız sabunlar, saçlarınızı yıkamak için kullandığınız şampuanlar olumsuz etki yaratmaz.

Ne kadar sürer?

Uygulamanın, tırnaklara yapılan diğer bakım uygulamalarından en önemli farkı, uzun süreli kullanım sunmasıdır. Ortalama olarak 3 haftaya kadar kullanım sunan protez tırnaklar, tırnak bakımının periyodik bir şekilde yapılması durumunda, 4 haftaya kadar uzayabilen kullanım ömrüne sahiptir. Tırnakların bakımı düzenli şekilde yapılırsa ve aylık olarak bakımı sürdürülürse, tırnaklar yıllarca kullanılabilir

Zarar vermeyen, etkili bir bakım

Uygulamada, doğal tırnaklara zarar verilmemesi, en çok dikkat edilen konuların başında geliyor. Dikkatli şekilde uygulanan jel tırnak uygulamasında, ilk etapta hazırlık aşaması yapılmaktadır. Bu aşamada, doğal tırnaklar yağdan arındırılır ve özel bir şekilde törpülenir. Protez tırnağın çıkarma aşamasında da, aynı şekilde törpüleme yapılır. Profesyonel ekibimiz ile, hem hazırlık hem de çıkarma aşamasında kullanılan teknikler sayesinde, jel tırnak doğal tırnağınıza kesinlikle bir zarar vermemektedir. Alanında donanımlı, tırnak bakımı konusunda bilgi sahibi uzman ekibimiz, protez tırnak uygulamasının her aşamasında, doğal tırnağınızın sağlığına özen göstermektedir.

Uygulama çeşitleri

Uygulamada, tercih edilen malzeme çeşidine göre farklı teknikler söz konusudur ve yaratmak istediğiniz konsepte göre, ortaya farklı bir ambiyans çıkarır. Temel jel tırnak çeşitleri şu şekildedir:

Akrilik tırnak

Protez tırnak uygulamalarında, kullanılan en eski tekniklerden bir tanesi akrilik tırnaktır. Toz halinde bulunan akrilik maddesi ile, akrilik sıvısının bir araya gelmesiyle oluşan bir protez olan akrilik tırnak protezi, etki metotlar arasındadır. Smart akrilik, bu tekniğin günümüz teknolojisi ile güncellenmiş, modern halidir.

Jel tırnak

Jel sistem, ortaya koyduğu parlak ve şık görüntü, herhangi bir koku içermemesi, geniş bir renk skalası sunması ve en önemlisi de dayanıklı yapısı ile en çok tercih edilen, en popüler protez tırnak uygulamaları arasındadır. Jel tırnak uygulaması, protez tırnak için özel olarak üretilmiş bir jel madde ile, tırnak üzerinde şekil verilmesi sonucunda ortaya çıkan bir uygulamadır. Jel tırnak uygulaması, en çok tercih edilen ve en iyi sonucun alındığı tekniktir.

Dipping tırnak

Dipping tırnak, akrilik tırnak uygulamasının, daha temel bir malzeme kullanılarak uygulandığı protez tırnak çeşididir. Bu uygulamada, akrilik tozu ve tırnak yapıştırıcı madde tercih edilmektedir.

Smart akrilik tırnak

Smart akrilik protez tırnak uygulaması, içeriğinde hem klasik akrilik, hem de jel tırnak tekniklerini içeren özel bir uygulamadır.

Not: VelVas Profesyonel sadece jel protez tırnak sistemini kullanmaktadır. 250 den fazla kalıcı oje renk seçeneğimiz ve 10’dan fazla jel rengimiz bulunuyor. Dilediğinizi seçebilir harika tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tüm uzmanlarımız serbest elle nail art çizimleri yapmaktadır sadece modeli beğenmeniz ve uzmanımıza göstermeniz yeterli.

Takma tırnak, tips ve diğerleri

Yaklaşık 1,5 saat ile 2 saat arasında tamamlanan tırnak uygulamasında, uygulanan teknikleri şu şekilde, adım adım sıralamak mümkündür:

 • İlk aşamada, tırnağınıza özel, koruyucu maddeler uygulanır
 • Tırnağın uç kısmına, tırnak şekline sahip bir tips yapıştırılarak eklenir. Bu tırnağın şekli, tipsin uygulaması yaptıracak kişinin tırnak şekline uygun olarak yapılabileceği gibi, isteğe bağlı olarak da tercih edilebilir.
 • Yapıştırılan tırnağın, doğal bir şekilde durması adına ve doğal tırnak ile arada oluşan yükselti farkını minimize etmek adına törpü işlemi uygulanır.
 • Törpü işleminin ardından, tırnağın ilgili kısımları özel tırnak jeli ile tamamen kaplanır.
 • Son aşamada, tırnağın tüm yüzeyi parlatılır ve törpülenir. Protez tırnağınız, haftalarca sorunsuz bir şekilde kullanılacak hale gelir.

Bilinmesi gerekenler

Protez tırnaklar, ne zaman istenirse kolay bir şekilde çıkarılabilir. Ancak ev şartlarında çıkarılması sakıncalıdır, bundan dolayı profesyonel destek alınmalıdır. Protez tırnaklar yanlış bir şekilde çıkarılırsa, doğal tırnaklar bu işlemden dolayı zarar görebilir.

 • Protez tırnaklar, istenen aralıklarla yeniden uygulanabilir. Tırnaklar, zaman içinde uzadıkça alttan gelen kısma tırnak jeli eklenerek, aynı şık görünüme sahip olması sağlanabilir.
 • Protez tırnakları, bakımı ciddi bir şekilde yapılırsa, gerçek bir tırnakmış gibi görünür ve uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanılabilir.
 • Takma tırnakta kimi zaman yaşanan yabancılık hissi, protez tırnakta kesinlikle hissedilmez. Protez tırnak, doğal tırnağınızla bütünleşen ve doğal görünümü ile, asla normal tırnaklardan ayırt edilemeyecek kalitede bir deneyim sunar.
 • Protez tırnak uygulamasından sonra kullanacağınız ojeler, doğal tırnaklara nazaran daha uzun bir kullanım süresine sahiptir.


Randevu Talep Formu

  Ziyaretçi Yorumları (8)
  1. Başak bostancı dedi ki:

   Güleryüzlü,gelen müşterilerilere samimiyetleri çok güzel çok ilgililer kendimi evimde gibi hissettim işlerinde çok başarılılar tekrar gitmek isterim?☺️

   1. velvascom dedi ki:

    Sizin memnuniyetiniz bizim için önemli. Sizinle tanışmak çok keyifliydi tekrar görüşmek dileğiyle sevgiyle kalın☺️

  2. Ferah dedi ki:

   Harika bir tırnak yapıyorlar harikasınız sizi çok seviyorum ilk size gelmişdim agua jelle yapmışdık yine güzel bir tırnak oldu

   1. velvascom dedi ki:

    Çok teşekkürler efendim. Memnun olmanız bizi mutlu ediyor. İşimizi seviyoruz sizleri daha çok seviyoruz. Görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

  3. Özlem akın dedi ki:

   Her 3 haftada bir protez tırnak ve kalıcı ojelerimi yaptırıyorum gayet memnumum. Hem çalışanlar çok ilgili hemde uygulamada kullanılan ürünler kaliteli teşekkürler.

   1. velvascom dedi ki:

    Özlem hnm, değerli yorumunuz için çok teşekkürler. Sizin memnuniyetiniz bizim için değerli efendim.

  4. Selda dedi ki:

   Maltepe de protez tırnak yada kalıcı oje yaptıracaksanız velvastan şaşmayın. Tüm çalışanları profesyonel bilgiye sahip ayrıca çalışanları sahibi eğitmiştir. Sahibi deniz hanım güler yüzlü çok bilgili.

  5. Damla aka dedi ki:

   Manikür ve protez tırnak yaptırdım ilgiden sonuçtan ve hijyenden gayet memnun kaldım sürekli geleceğim bir yer.