Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı oje nedir konusu ile ilgili olarak bir tanımlama yapmak gerekirse normal bir ojenin tırnakta olan kalıcılığına göre çok daha uzun süre tırnakta kalan bir oje türüdür diyebiliriz. Özel bir şekilde uygulanan kalıcı ojeler belli bir teknikle tırnaklara sürüleceği için UV teknolojisinden faydalanılarak ojelerin tırnakta daha uzun süre kalması amaçlanır. Kalıcı oje yaptırmak isteyen kişinin zevkine uygun bir model ve renk seçimi yapıldıktan sonra kalıcı ojeler tırnaklara törpü yapıldıktan sonra uygulanır.

Kalıcı Oje Nedir?
Kalıcı Oje Nedir?

 Kalıcı Ojenin Avantajları Neler?

Kalıcı ojenin avantajları neler dediğimiz zaman bu ojelerin zaten uzun bir süre kalıcı olması her zaman için en iyi avantajdır. Ancak normal ojelere göre çok daha farklı avantajlarının da olduğunu belirterek klasik bir ojenin tırnakta iki ya da 3 güne kadar kalması ve 2. gün sonrasında solma yapması söz konusudur. Ama kalıcı ojeler solma yapmaz ve canlı renklerini her zaman için korumaya devam eder. Bu sebepten dolayı da kalıcı oje yaptırdığınız zaman tırnaklarınız her zaman için istediğiniz renk tonunda kalabilir.

 Kalıcı ojeler tırnakların uzun bir süre bakımlı görünmesine yardımcı olurken aynı zamanda tırnakların dış etkenlerden korunmasına da sebep olur. Bilinenin aksine kalıcı ojeler aslında tırnakların hava almasına olanak tanıyacaktır. Böylece tırnakların sağlıklı kalması da sağlanmış olur ve kırılma ya da soyulma gibi şeyler söz konusu olmaz. Bu sebepten dolayı da kalıcı ojeler her zaman için tırnakların daha sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur diyebiliriz.

 Maliyet bakımından da kalıcı ojelerin çok daha ekonomik olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Çünkü normal bir ojeyi sürekli olarak silip süreceğiniz için hem aseton masrafı hem de farklı farklı ojelerin masrafı ile karşı karşıya kalırsınız. Ama kalıcı ojeler çok daha uzun süre tırnaklarınızda kalacağı için böyle bir sorun söz konusu olmayacaktır.

 Kalıcı Oje Normal Asetonla Çıkar Mı?

 Kalıcı oje normal asetonla çıkar mı gibi bir soruyu yanıtlarken kalıcı ojenin ne olduğu hakkında tam olarak bir bilgi sahibi olmanızda her zaman için fayda vardır. Kalıcı oje için özel bir sistem uygulanacağı için direkt olarak asetonla pamuğa sürülerek uygulanan klasik yöntemle kalıcı ojeler çıkmaz. Eğer ki kalıcı ojeyi klasik bir asetonla çıkartmaya çalışırsanız tırnaklarınızda çok uzun süre bekletmek ve alüminyum folyo ile sarmak zorunda kalırsınız ve bu tam olarak ojelerin tırnaklarınızdan çıkması için yeterli olmaz. Bu sebepten dolayı da kalıcı ojelerin çıkartılabilmesi için etil alkol karışımı ile hazırlanmış olan özel bir solüsyona ihtiyacınız olacaktır.

Kalıcı Oje Nedir?
Kalıcı Oje Nedir?

 Kalıcı ojeyi normal bir oje asetonu ile çıkartmaya çalışırsanız uzun bir süre bekletseniz bile tırnaklarınızda yine de kalacağını göz önünde bulundurmak suretiyle aynı zamanda tırnaklarınızın zayıflamasına da sebep olacağını belirtmek isteriz. Yani kalıcı ojeleri tırnaklarınızdan sağlıklı bir şekilde çıkartmak istiyorsanız tırnaklarınızı yaptırdığınız yere gidip özel bir solüsyonun sürülmesini istemeniz gerekiyor.

 Kalıcı Oje Nasıl Kalıcı Oluyor?

 Kalıcı oje nasıl kalıcı oluyor diye de merak eden kişiler için bir açıklama yapmak gerekirse kalıcı ojelerin u ve ışınları ile özel bir uygulamadan geçerek kalıcı olduğunu söyleyebiliriz. Özel makineler sayesinde kalıcı ojeler tırnaklara uygulanır ve bu ojelerin içeriğinde de daha özel bir karışım uygulandığı için tırnakta uzun süre kalması sağlanır.

 Kalıcı oje işlemini evde tek başınıza yapmanız mümkün değildir ve bu sebepten dolayı da https://velvas.com/ adresini ziyaret ederek kalıcı oje yaptırmak için bir randevu alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.