En İyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisidir?

 En iyi lazer epilasyon cihazı hangisidir? Epilasyon için günümüzde çok farklı yöntemler uygulanmaktadır. Teknolojinin de katkılarıyla günümüzde artık tüylerden kurtulmak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkün oluyor. Durum böyle olunca lazer epilasyon cihazlarının da çok fazla çeşitleri çıkmaya başladı ve bunlar arasında bir tercih yapmak gerekirse birbirinden farklı pek çok özelliğe sahip olan cihazlardan söz etmek mümkün oluyor.

En İyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisidir?
En İyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisidir?

 Sonuç olarak her cilt tipi farklı bir uygulama gerektirir ve koyu renkli ya da açık renkli cilt renklerine sahip olan kişilerin biraz daha farklı uygulamalarla karşı karşıya kalması da ihtimaller dâhilinde yer alıyor. Açık renkli bir tene sahip olan kişilerin lazer epilasyon için tüylerin görülme olasılığı sarı renkli tüyler ya da koyu renkli tüyler gibi bir takım sınıflara göre ayrılır. Bu aşamada genel olarak lazer epilasyon için farklı cihazların kullanılması da son derece normal olacaktır.

 Koyu renkli tüylere sahip olan kişilerin tüylerini Bu cihazlar çok daha rahat bir şekilde görürken açık renkli tüyleri görmek biraz daha zor oluyor. İşte tam olarak da bu noktada lazer epilasyon yöntemleri hakkında da farklı çeşitlerden söz etmek her zaman için gerekli olacaktır.

 Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

 Lazer epilasyon çeşitleri nelerdir konusu ile ilgili olarak aşağıda lazer epilasyon yöntemleri hakkında bir sıralama yaptık.

  •  Foto epilasyon (IPL)
  •  Alexandrite lazer
  •  Buz lazer
  •  Diode lazer
  • Nd YAG lazer
  • Ev tipi lazer

 Genel olarak lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin en büyük kaygılarından biri de bu cihazların herhangi bir zararı olup olmadığı konusunda oluyor. Bu sebepten dolayı da lazer epilasyon zararlı mı gibi bir soru soran kişilere de hemen cevap verelim.

 Geçmiş yıllarda gerçekten de yan etkileri söz konusu olan bir takım lazer epilasyon yöntemleri vardı. Ruby lazer adı verilen lazer tipi bir takım yan etkiler yaratabiliyordu ve ciltte yanıklar bile meydana getirebiliyordu. Ancak artık öyle bir dönemdeyiz ki her şeyin en sağlıklısını ve ciddi anlamda kalitelisini kullanmaya başladık ve teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte hiçbir zararı olmayan epilasyon cihazlarıyla tüylerden son derece kolay bir şekilde kurtulmak mümkün oluyor.

En İyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisidir?
En İyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisidir?

 En Etkili Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

 En etkili lazer epilasyon yöntemleri neleridir olarak tek tek açıklama yapmak gerekirse buz lazerden başlayabiliriz.

 Buz lazer; Dünya üzerinde ilk ve tek 3 dalga boyu lazer epilasyon cihazı olarak buz lazer yenilikçi bir cihazdır ve koyu renkli kişilerin de cildinde tüylerin görülmesine olanak tanır.

Nd YAG lazer; tüm cilt tiplerine uygun olan bu lazer tipi de özellikle yaz aylarında esmer ve bronz tenli kişilerde uygulanır ve son derece yüksek kalitede çalışır.

Diode lazer; orta düzeyde bir dalga boyu emiciliğine sahiptir. Buz lazerin altyapısı olarak da düşünülebilecek olan Diode lazer en çok tercih edilen epilasyon cihazları arasında yer alır.

Alexandrite lazer; I-IV cilt tipi için uygun olan ve koyu tenli kişilerde kullanılması tavsiye edilmeyen bir yöntemdir. Yüz bölgesinde de tercih edilmeyen bu yöntem daha çok açık tenliler için bölgesel bir şekilde tercih edilebilir. Alexandrite lazer uygulanması için yanında daha farklı bir cihazın da kıl tipine göre tercih edilmesi gerekli olacaktır.

 Pürüzsüz bir cilt için hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği lazer uygulamalara en iyi yöntemlerle ulaşmak amacıyla https://velvas.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.