Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

 Daha önce hiç kalıcı oje yaptırmamış olan pek çok kadın kalıcı oje nasıl yapılır sorusunu soruyor. Bu aşamada kalıcı ojenin nasıl yapıldığını anlatmak gerekirse bu işin bir takım cihazlar kullanılarak yapılması gerektiğini belirtmek isteriz. Neden diye soracak olursanız çünkü kalıcı ojenin tırnaklarda adı üstünde kalıcı olması için bir takım çeşitli yöntemler kullanılırken bazı cihazlardan da yararlanmak gerekiyor. Bu sebepten dolayı da kalıcı oje bir uzman tarafından yapılmak zorunda ve üzerine farklı desenler de yapılacağı için son derece iyi bir el becerisi isteyen bir iştir.

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?
Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Son yıllarda ülkemizde oldukça yaygınlaşan bir alan olan kalıcı ojeler nail art yani tırnak sanatı olarak geçmektedir. Bu sebepten dolayı da işin içerisine özgün desenler ve bol miktarda hayal gücü de girecektir. Bütün bunları bir arada düşünecek olursak da hem yaratıcılık bazında hem de el işçiliği anlamında oldukça büyük bir maharet gerekiyor. Tırnakların son derece bakımlı ve güzel bir görünüme sahip olması amacıyla kalıcı ojeden hem ayak hem de el tırnakları için yardım almak her zaman için güzelliğinize güzellik katar ve daha temiz bir görüntü sahip olmanıza sebep olur.

 Kalıcı Oje Yapımı

 Kalıcı oje yapımı için ilk başta tırnakları bu oje için hazırlamak gerekiyor. Çünkü Sonuç olarak tırnaklarınızda en az bir ay kadar durabilecek olan bir ojeden söz ediyoruz ve bu sebeple de tırnaklarınızın kesinlikle temiz olması gerekir. Tırnaklarınıza ilk başta bir solüsyon sürülür ve bu solüsyonla tamamen temiz olması sağlanır. Törpü ya da manikür yapılarak tırnaklar istenilen şekle sokulur ve daha sonra kalıcı oje için en alta bir solüsyon sürülür. Daha sonra da bu ojenin kalıcı olması için özel baz tıpkı oje gibi tırnaklara sürülür. Bu baz şeffaftır ve daha sonra üzerine tercih edilmiş olan renkte kalıcı oje sürülecektir.

 Kalıcı ojelerin tırnağa uygulanması için kat kat sürülmesi gerekir ve çok ince bir tabaka halinde tek kat sürüldükten sonra bir cihazla kurumaya bırakılır. Bu cihaz sayesinde tırnaklar çok daha rahat bir şekilde kurur ve ikinci katı sürülür. Daha sonra da diğer katları sürülerek istenilen görünüm sağlam bir şekilde elde edilmiş olur. Elbette ki bu işin çok ciddi püf noktaları vardır ve mutlaka bir uzman tarafından yapılması gerekli olacaktır.

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?
Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

 Kalıcı Oje Elde Ne Kadar Kalır?

 Kalıcı oje elde ne kadar kalır konusunu kalıcı oje yaptırmak isteyen bütün kadınlar merak ediyor ve bu konuya bir açıklık getirmek gerekirse kalıcı ojeler 3-4 hafta kadar tırnaklarda kalabilir ama tabii ki bunun da iyi bir bakımdan geçmesi son derece büyük bir önem taşır.

 Eğer ki kalıcı ojenin tırnaklarınızda çok fazla kalmasını istiyorsanız bir takım kimyasallardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Kalıcı oje yapıldıktan sonra özel bir cihazla kurutulur birkaç saniye içerisinde kuruyacak olan kalıcı ojeler daha sonra kullanılırken törpü yapılması kalıcı ojenin ömrünü kısaltabilir. Bu sebeple de törpü gibi bir işlem yapacaksanız mutlaka kalıcı ojeyi yaptırdığınız yere gitmenizi tavsiye ederiz.

 Kalıcı Oje Çıkartma Acıtır Mı?

 Kalıcı oje çıkartma acıtır mı diye soracak olursanız da bu işlemin uygulanması için etil alkol ile karıştırılmış olan bir solüsyon kullanılır diyebiliriz. Bu solüsyon pamuğa sürülerek tırnaklarınıza uygulanır ve kalıcı oje bu şekilde çıkartılır. Çok hafif bir yanma hissi olsa da kalıcı oje çıkartılırken herhangi bir acı çekilmesi mümkün değildir. https://velvas.com/ adresinden bilgi alınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.