Lazer Epilasyon Aleti

Lazer epilasyon aleti istenmeyen tüylerden kıllardan ve tüylerden kurtulmak için tasarlanan, teknolojik bir cihazdır. Bunu yapabilmek için lazer cihazları kullanılarak, cilde yoğunlaştırılmış lazer ışınları yollanmaktadır. Lazer epilasyon sistemine göre farklı dalga boylarında yoğunlaştırılmış bir yapıya sahiptir.

Bunlar cildin üst tabakasını geçmekte, kıl ve tüy yapısının köküne ulaşarak kişilere çözümler sunmaktadır. Kıl köküne eti etmesi için tasarlanan ışınlar burada ısı enerjisine dönüşerek kökte küçük miktarda tahribat yapmaktadır.

Lazer Epilasyon Aleti
Lazer Epilasyon Aleti

Cilt ve tüylerde melanin adlı bir pigment yer almakta olup, bu tüye renk veren kıl köklerinde yer almaktadır. Lazer epilasyon aleti tarafından gönderilen ışınlar pigment tarafından emilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu bakımdan lazer atışları da bu bölgede yoğunlaşmaktadır.

 Isı yardımıyla oluşan tahribat, kıl ve tüyün zayıflamasına yardımcı olmaktadır. Böylece istenmeyen tüylerden kurtulmak da mümkün hale gelmektedir.

Neden Profesyonel Lazer Epilasyon Hizmetleri Alınmalı?

Günümüzde teknoloji oldukça gelişmiştir ve bunun sonucunda evde kullanılabilecek güzellik aletleri de kişilerin kullanımına sunulmaktadır. Bu bakımdan evde lazer epilasyon aleti kullananlar da bugün mevcuttur.

Her ne kadar ev tipi modeller olsa da bu durum kişilerin bunları kullanarak istediği gibi sonuçlar elde edebileceğini göstermez. Zira her insanın cilt tipi, kurtulmak istediği tüyleri farklılık gösterebilir. Epilasyon da buna cevap verecek bir şekilde yapılmalıdır. Ayrıca şu gibi sebepler de uzman çözümlerin sebepleri arasındadır:

  1. Profesyonel lazer epilasyon merkezleri, son teknoloji lazer cihazlarını kullanarak kalıcı epilasyon sağlar. Bu cihazlar cildinizi zarar vermeden istenmeyen tüyleri kalıcı olarak ortadan kaldırır.
  2. Merkezler alanında uzman, deneyimli ve eğitimli ekip arkadaşları ile bu uygulamaları yapmaktadır. Uzmanlar cilt tipinize, tüylerinizin yoğunluğuna ve rengine uygun bir tedavi planı oluşturarak size en etkili sonuçları sağlar.
  3. Profesyonel lazer epilasyon tüylerin köklerini tahrip ederek, kalıcı epilasyon sağlar. Bu nedenle, evde yapılan epilasyon yöntemlerine göre daha uzun süreli sonuçlar elde edilir.

Tüm bu yönleri bakımından profesyonel hizmetler, sonuçlarından daha memnun kalmanıza olanak tanır. Bunun yanı sıra herkes lazer epilasyon için uygun değildir. Merkezler bu uygulamadan önce sizi muayene ederek uygun olup olmadığınızı anlamaktadır. Eğer değilseniz buna göre tavsiyeler yapılabilmektedir.

Lazer Epilasyon Aleti
Lazer Epilasyon Aleti

Örnek olarak sedef, vitiligo gibi baz deri hastalıklarına sahip olan bireylere, uygulama öncesinde solaryum ve güneşlenmeye bağlı yoğun bronzlaşma yahut yanık geliştirmiş hastalara, son 6 ay kapsamında akne tedavisi ilacı kullanan bireylere tavsiye edilmemektedir.

Profesyonel Lazer Epilasyonun Faydaları Nelerdir?

Profesyonel lazer epilasyon uygulamaları, beraberinde çok sayıda artı kazandırır. Bunlardan bir tanesi kalıcı çözümlerdir. Bu uygulamalar kıl kökünde mevcut olan melanin pigmentine etki etmektedir. Onları kalıcı olarak tahrip ederek, istenmeyen tüylere etkili sonlar vermektedir.

Ayrıca ağda ve iğneli epilasyon gibi yöntemler ile karşılaştırıldığı zaman bunlar daha az acılıdır. Bazı durumlarda destekleyici kremlerden yardım alınarak acı hissini azaltmak da mümkündür. Tüm bunların yanı sıra uzmanlar tarafından yapılan işlemler farklı avantajları da sizlere sağlamaktadır.

Hızlı Sonuçlar

Lazer epilasyon uygulaması birkaç seans ardından kıl sayısında gözle görülür bir azalmaya yardımcı olur. Kılların yapısına göre 5 ile 6 seans ardından istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak mümkündür.

Daha Yumuşak Bir Cilt

Profesyonel lazer epilasyon ardından kıl köklerinizden tamamen kurtulmanız mümkündür. Bu durum size daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt kazandırır.

Bu bakımdan evlerde lazer epilasyon için sunulan cihazlar tercih edilebilecek olsa da, bu durum istediğiniz gibi çözümler elde etmenize yardımcı olmaz. Eğer alanında profesyonel olarak çalışan merkezlerden yardım alırsanız, mutluluk verici sonuçlar elde edilebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.